Kardiologija – sritis, kuri koncentruojasi į širdies ir kraujagyslių ligas. Šias ligas reikia pradėti gydyti tik pastebėjus, nors dažniausiai minėtos ligos tampa jaučiamos, kai jau yra pažengusioje stadijoje. Dėl šios priežasties stebėti savo širdies iš kraujagyslių veiklą organizme reikia periodiškai.

Kardiologija

Gydytojo kardiologo konsultacija ir ištyrimas Jums reikalingas, jei pajutote nemalonius simptomus krūtinės srityje. Dažniausias pacientų nusiskundimas būna silpnumo jausmas, nuolatinis nuovargis, dusimas, spaudimas ar skausmas krūtinės srityje. Turėtumėte kreiptis kardiologo konsultacijai, jei šie ar panašūs pojūčiai Jus kamuoja po fizinio aktyvumo ar ramybės būsenoje. Gydytojas kardiologas po konsultacijos atliks visus reikalingus tyrimus, kurie padės diagnozuoti širdies ir kraujagyslių sutrikimus ar ligas. 

Gydytojo kardiologo konsultacijai galite kreiptis ir profilaktiškai.

Mūsų klinikoje taip pat galite nemokamai atlikti širdies ir kraujagyslių ligų profilaktinę programą.
Pirminė prevencija širdies ir kraujagyslių ligų tikimybei nustatyti nemokamai atliekama vyrams nuo 40 iki 55 metų, moterims nuo 50 iki 65 metų. Paslauga teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per vienerius metus.

Kitiems pacientams suteikiame galimybę išsitirti mokamai. 

Kuršių šeimos klinika – kardiologijos paslaugos vaikams ir suaugusiems. Susisiekite dėl vizito ir konsultacijos.

Kviečiame registruotis telefonu +370 686 77740.

Vaikų kardiologija

Vertėtų apsilankyti pas vaikų gydytoją kardiologą, jei vaikas skundžiasi:

oro trūkumu, silpnumu ir nuovargiu, padidėjusiu prakaitavimu, skausmais krūtinės ląstos ar širdies plotuose, širdies ritmo sutrikimais, prasta savijauta fizinio krūvio metu, galvos svaigimu.

Vaikų kardiologai:

– diagnozuoja ir gydo įgimtas bei vėlesniame amžiuje įgytas širdies ir kraujagyslių ligas, širdies ritmo sutrikimus;

– vertina ir nustato fizinio krūvio poveikį vaiko sveikatai bei vystymuisi.

Kuršių šeimos klinika – kardiologijos paslaugos vaikams. Susisiekite dėl vizito ir konsultacijos.

Pacientams su šeimos gydytojo siuntimu – vaikų kardiologo konsultacija nemokama. Klinikoje prisirašiusiems pacientams, neturintiems šeimos gydytojo siuntimo, taikome nuolaidą.
Paslauga teikiama Kuršių šeimos klinikoje, Kuršių g. 7, Kaunas. Registracija tel. +370 686 77740.

Holteris

Holterio ištyrimas tai 24val. trukmės elektrokardiograma su holterio monitoriumi. Šis širdies ritmo tyrimas (elektrokardiogramos registravimas) ir analizė labai svarbūs diagnozuojant išeminę širdies ligą, širdies ritmo sutrikimus bei širdies veiklos pokyčius paros bėgyje įprastinėmis sąlygomis.
Registruojant įprastinę elektrokardiogramą (EKG) gydytojo kabinete širdies ritmas ir kiti galimi pakitimai stebimi tik labai trumpą laikotarpį – 15 – 30 sekundžių. Per tokį trumpą laikotarpį ne visada užregistruojami ritmo sutrikimai, ypač jei jie pasireiškia ne tuo momentu, būna priepuolinio pobūdžio. Dažnai holterio tyrimas yra vienintelė galimybė neinvaziniu būdu sužinoti apie tikrąją ligonio širdies būklę. Per 24 valandas yra užrašoma apie 100 000 širdies ciklų. Ypatingai šis metodas naudingas simptomų ir ritmo sutrikimų ryšio nustatymui, vertinant riziką tiems ligoniams, kurie serga aritmija, bet nejaučia jokių simptomų, širdies susitraukimo dažnio kintamumui nustatyti, ekstrasistolių vertinimui, jų dažnio ir skaičiaus nustatymui, įvertinti ekstrasistolių ryšį su fiziniu krūviu, taip pat jei pacientas turi širdies stimuliatorių – jo funkcijos įvertinimui, jei įtariami aparato funkcijos sutrikimai.

Kaip atliekamas hotlerio monitoravimo tyrimas?

– Pacientui atvykus į kliniką ant krūtinės užklijuojami elektrodai, jie plonais laidais yra sujungti su mažu aparatu (3 x 7,5 cm) ir lipniais elektrodais pritvirtinami prie kūno. Pacientas su šiuo aparatu gali vaikščioti, dirbti įprastinius darbus, tik svarbiausia neliesti elektrodų bei kol aparatas yra uždėtas – nesimaudyti duše, vengti aktyvios fizinės veiklos, kurios metu gausiai prakaituojama. Elektrokardiograma įrašoma į aparato mikrokompiuterį.

– Po 24 val. arba kitu sutartu laiku (jei monitoravimas vykdomas ilgiau nei 24 val.), pacientas atvyksta dar kartą į gydymo įstaigą, kur aparatas yra nuimamas, sujungiamas su kompiuteriu ir šeimos gydytojas specialios programos pagalba peržiūri gautus duomenis. Esant pakitimams,
kuriems reikalingi papildomi širdies ritmo tyrimai, šeimos gydytojas išduos siuntimą pas gydytoją specialistą (kardiologą), kartu su Holterio monitoravimo rezultatais skaitmeninėje laikmenoje.

– Holterio paslauga atliekama Kuršių šeimos klinikoje, Kuršių g. 7, Kaunas. Registracija tel. +370 686 77740.

Kodėl rinktis mūsų kliniką?

Patyręs personalas

Gydytojus lydi ilgametė patirtis ir profesionalumas. Siekdami geriausių gydymo rezultatų specialistai nuolatos kelia savo kvalifikaciją.

Naujausios technologijos

Moderni tyrimų metodika ir gydymo įranga. Jums suteikiamas pažangus gydymas, naudojant inovatyvias technologijas, bei aukščiausios kokybės medžiagas.

Erdvus parkingas

Atvykus pas gydytoją, visada rasite vietą pastatyti savo automobiliui. Klinika pasirūpino patogia automobilių stovėjimo aikštele.

Patogus susisiekimas

Klinika įsikūrusi Kauno Šilainių mikrorajone, tad atvykti patogu ir automobiliu, ir viešuoju transportu. Autobusų sustojimas vos už kelių žingsnių nuo klinikos.