Tik reguliariai tikrinant savo sveikatą, galime užkirsti kelią rimtoms ligoms. Kviečiame dalyvauti profilaktinėse tyrimų programose visiškai nemokamai.

Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programa

Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinė programa, finansuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, kurios dėka daugiau diagnozuota ikivėžinių būklių ir ankstyvųjų ligos stadijų. Net 80 proc. susirgusių moterų galėtų pasveikti, pastebėjus ligą laiku ir kuo ankščiau pradėjus gydymą. Programa suteikia galimybę kiekvienai privalomuoju sveikatos draudimu apdraustai 25 – 60 metų moteriai kartą per 3 metus pasitikrinti pas gydytoją dėl gimdos kaklelio vėžio.
1 kartą per 3 metus pasitikrinti gali moterys nuo 25 iki 34 m. (Gimdos kaklelio citologinio tepinėlis paėmimas / įvertinimas).
1 kartą per 5 metus pasitikrinti gali moterys nuo 35 iki 59 m. (Aukštos rizikos žmogaus papilomos viruso tyrimas).

Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio programa

2005 m. šalyje pradėta vykdyti atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio prevencijos programa, kuri skirta moterims nuo 50 iki 69 metų amžiaus. Krūties piktybinių navikų profilaktikos ir siuntimo atlikti mamografijos paslauga teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per dvejus metus.

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, finansuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų atliekama vyrams nuo 50 iki 70 metų (vyrams, kurių tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu, paslauga teikiama nuo 45 metų). Tyrimai atliekami 1 kartą per 5 metus vyrai kviečiami nemokamai atlikti PSA lygio kraujyje tyrimą, išskyrus atvejus, kai:
– vyrų iki 59 metų (imtinai) PSA kiekis ≤ 1 ng/ml ‒ paslauga teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per penkerius metus;
– vyrų nuo 60 metų PSA kiekis ≤ 2 ng/ml ‒ paslauga teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per penkerius metus.

Širdies ir kraujagyslių ligų ankstyvosios prevencijos priemonių programa

Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių programa, finansuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, siekiant sumažinti pacientų neįgalumą ir mirtingumą dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Informavimo apie didelę širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę, šios tikimybės įvertinimo, pirminės prevencijos priemonių plano sudarymo ar siuntimo išsamiai įvertinti širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę paslauga teikiama visiems nuo 40 iki 59 metų. Nustačius mažą ar vidutinę riziką – programa pakartotinai atliekama po 4 m., nustačius didelę riziką – po 2 m., nustačius labai didelę riziką – po 1 metų.

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa pradėta nuo 2009 metų. Programos tikslas – pagerinti ankstyvųjų storosios žarnos vėžio stadijų išaiškinamumą ir sumažinti mirtingumą dėl šios ligos. Informavimo apie storosios žarnos vėžio ankstyvąją diagnostiką ir iFOBT rezultatų įvertinimo paslauga teikiama asmenims, sulaukusiems 50–74 metų amžiaus. Paslauga teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per dvejus metus.

Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa

Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa vykdoma nuo 2005 metų ir yra finansuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto. Ši programa suteikia galimybę šešiamečių – trylikamečių (iki jiems sukanka keturiolika) vaikų krūminius dantis nemokamai padengti specialia medžiaga – silantais. Silantai – tai dantų ėduonies profilaktikai skirtos medžiagos, mechaniškai uždengiančios dantų vageles ir įdubas, kad į jas nepatektų bakterijos.

Širdies ir kraujagyslių ligų tęstinis profilaktinis ištyrimas

Mūsų Kardiologijos prevencijos padalinys teikia kardiologinės programos antrinį ištyrimą visiems pacientams. Tiek Kuršių klinikos pacientai, tiek neprisirašę prie klinikos asmenys gali dalyvauti šios programos tolomesniame ištyrime, jei Jums buvo diagnozuotas:

 • cukrinis diabetas
 • arba metabolinis sindromas.

KKP paslaugos:

 • kardiologo konsultacija;
 • širdies echoskopija su pilnu dopleriniu ištyrimu ECHO;
 • veloergometrija VEM (fizinio krūvio mėginys);
 • kulkšnies-žasto indekso nustatymas (kojų arterijų kraujotakai vertinti);
 • kaklo arterijų echoskopija su dopleriniu kraujotakos tyrimu;
 • arterijų funkcijos tyrimai;
 • išsamūs laboratoriniai kraujo ir šlapimo tyrimai;
 • intensyvaus gyvensenos keitimo, stebėjimo ir gydymo plano sudarymas;
 • išrašomi kompensuojamieji aterosklerozę stabdantys vaistai.

Širdies ir kraujagyslių ligų tolimesniam ištyrimui KKP pacientai gali registruotis ketvirtadieniais 14:00-16:00 tel. +370 640 86600.
Registracija šiuo numeriu skirta prie klinikos neprisirašiusiems asmenims.

Adresas: Profilaktinių sveikatos patikrinimų padalinyje, Žemaičių pl. 37, Kaunas.

 

Kodėl rinktis mūsų kliniką?

Patyręs personalas

Gydytojus lydi ilgametė patirtis ir profesionalumas. Siekdami geriausių gydymo rezultatų specialistai nuolatos kelia savo kvalifikaciją.

Naujausios technologijos

Moderni tyrimų metodika ir gydymo įranga. Jums suteikiamas pažangus gydymas, naudojant inovatyvias technologijas, bei aukščiausios kokybės medžiagas.

Erdvus parkingas

Atvykus pas gydytoją, visada rasite vietą pastatyti savo automobiliui. Klinika pasirūpino patogia automobilių stovėjimo aikštele.

Patogus susisiekimas

Klinika įsikūrusi Kauno Šilainių mikrorajone, tad atvykti patogu ir automobiliu, ir viešuoju transportu. Autobusų sustojimas vos už kelių žingsnių nuo klinikos.